21.03.2014 13:04
A- A A+
0
200
AKP’liler CHP otobüsüne saldırdı
Yorum Yaz
Anahtar Kelimeler
Paylaş
Sitene Ekle

CHP otobüsü Mehterçeşme Mahallesinde bir grup AKP’linin saldırısına uğradı.

Esenyurt'ta olaylı gün. CHP otobüsü Mehterçeşme Mahallesi'nde bir grubun saldırısına uğradı, araçtaki bir partili darp edildi. CHP’liler, saldırı emrini bizzat Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlunun verdiğini ileri sürdü.
Yerel seçime sayılı günler kala tansiyon gün geçtikçe daha da yükseliyor. Bugün öğle saatlerinde Esenyurt Mehterçeşme Mahallesi’nde CHP’ye ait seçim otobüsü AKP’li olduğu iddia edilen bir grubun saldırısına uğradı, otobüsün ön kapısının camları kırıldı, araçta bulunan bir partili darp edildi. CHP’liler, saldırı emrini bizzat Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu tarafından verildiğini iddia etti. Olayın yaşandığı sırada Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun partilileriyle birlikte Cumhuriyet Caddesi’nde esnaf ziyareti yaptığı öğrenildi.
“SALDIRI EMRİNİ KADIOĞLU VERDİ!”
Olay sırasında seçim otobüsünde bulunan ve darp edildiğini belirten Murat Sunay, saldırıya belediye zabıtalarının da katıldığını söyledi. Olayı anlatan bir partili ise, saldırı emrini CHP otobüsünden yapılan müzik yayınının kesilmesini isteyen Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun verdiğini, otobüse saldıran grubun içinde AKP Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Adayı Hayrettin Babahan’ın da bulunduğunu ileri sürdü.
“FAŞİST BİR SALDIRI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”
Saldırı haberini alır almaz olay yerine giden CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı Çetin Çapan’ın ağabeyi Zeki Çapan, “Faşist bir saldırı ile karşı karşıyayız, insanlarımızın, gönüllü çalışanlarımızın üzerine kiraladıkları katilleri saldırtıyorlar. Bu ilk değil 5’inci, 6’ıncı kez oldu. Devletin buna müdahale etmesini istiyoruz, devlet bu olaylara seyirci kalmamalı, bizi özgücümüzü kullanmak zorunda bırakmamalı” dedi.
Diğer Haberler
background