18.03.2014 14:55
A- A A+
0
237
Fenerbahçeliler Anıtkabir'e yürüyor
Yorum Yaz
Anahtar Kelimeler
Paylaş
Sitene Ekle

Fenerbahçeliler, adil yargılanma taleplerini bu kez Ata’nın huzurunda dile getirecek.

Fenerbahçeliler, adil yargılanma taleplerini bu kez Ata’nın huzurunda dile getirecek.
Ankara Fenerbahçeliler Derneği, “1 milyon kişi ile Anıtkabir’e” sloganı ile bir yürüyüş hazırlığı yapıyor. Başta sarı lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım ve 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç olmak üzere camianın önde gelen tüm isimleri yürüyüşteki yerini alacak. 
 
İstanbul’da bir gövde gösterisine dönüşen yürüyüşün benzerini Başkent’te gerçekleştirecek olan sarı lacivertliler “adil yargılama” isteklerini bu kez Ata’nın huzurunda dile getirecek. Yürüyüşte hedef, Türkiye’nin dört bir yanındaki Fenerbahçelileri Ankara’da toplamak ve en az 1 milyon kişiye ulaşabilmek...
 
BU KEZ HEDEF DAHA BÜYÜK
 
Daha önce Fenerbahçeli Avukatlar Derneği’nin organize ettiği, “Türkiye için adalet, Fenerbahçe için adalet” yürüyüşü Bağdat Caddesi’nde yapılmıştı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin de katıldığı yürüyüş, Şaşkınbakkal’da başlayıp, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda sona ermişti. 
 
Fenerbahçe Kulübü’nün açıkladığı rakamlara göre, yürüyüşe 450 bin destekçi katılmıştı. Türkiye genelindeki çok sayıda taraftar derneğinden katılımcılar İstanbul’a akın etmişti. Şimdi ise hedef, Anıtkabir’e yapılacak yürüyüşte katılımcı rakamını ikiye katlamak olarak belirlendi.
Diğer Haberler
background